UCAN
ENG  |  УКР   


Project map

Зареєструйтесь для
отримання новин від UCAN

USAID ISC

Портал відкритих ресурсів

Портал відкритих ресурсів  http://opensoftware.org.ua  є проектом „Мережі громадянської дії в Україні" (Ukraine Citizen Action Network, UCAN) і Інституту Сталих Спільнот (ISC) та здійснюється за підтримки Агентства Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку (USAID).

ПОРТАЛ ВІДКРИТИХ РЕСУРСІВ створений для тих, хто прагне 

  • активно застосовувати сучасні інформаційно-комунікаційні технології
  • ефективно використовувати ресурси, не витрачаючи зайвих коштів на придбання дорогих програмних продуктів
  • поважати авторське право, але мати можливість вільно обмінюватися програмними продуктами.

Використання неліцензійного програмного забезпечення в Україні вже давно стало загальнонаціональною проблемою, вона охоплює всі сектори українського суспільства. Процес інформатизації суспільства супроводжується процесом порушення прав і законних інтересів розробників програмного забезпечення. Ця проблема досить поширена і в громадському секторі.

На жаль, фінансовий стан більшості українських ОГС не дозволяє їм купувати ліцензії на необхідне програмне забезпечення. Але це не дає організаціям права на порушення авторських прав і використання неліцензійних копій. Що робити в такій ситуації?

У таких умовах серйозною альтернативою піратству і великим витратам може стати пошук легальних можливостей, які не потребують великого фінансування. Такою можливістю є використання відкритого програмного забезпечення (opensource).

Портал пропонує легальне та безкоштовне програмне забезпечення, яким можуть скористатися керівники та спеціалісти організацій громадянського суспільства, представники державних установ, бізнесу, засобів масової інформації, а також усі зацікавлені користувачі інформаційно-комунікаційних технологій.

ПОРТАЛ ВІДКРИТИХ РЕСУРСІВ пропонує практичні ресурси для підвищення інформаційно-комунікаційної спроможності організації – операційні системи та системні програми, програми для захисту комп’ютера, офісне програмне забезпечення, інструменти для роботи в Інтернет та розробки веб-сайтів, статті, присвячені концепції відкритого програмного забезпечення та рекомендації стосовно використання конкретних програм.

За додатковою інформацією про Портал та з пропозиціями про співпрацю просимо звертатися до:

Наталії Стаднічук ns@opensoftware.org.ua
Сергія Куницького sk@opensoftware.org.ua  Copyright © 2003-2011 ISC. Всі права захищені