UCAN
ENG  |  УКР   


Project map

Зареєструйтесь для
отримання новин від UCAN

USAID ISC SCI Фундація для України, логотип

Досвід UCAN
Опис проектів UCAN
Міжнародний досвід
Міжнародні організації з соціального підприємництва
Публікації

Опис проектів UCAN

Благодійний фонд „Благовіст”

Проект „У життя – з конкурентними знаннями”

В селі Гребінки Сумської області на базі школи-інтернату було підтримано виробництво сільгосппродукції та розвиток ремесел. У виробництві брали участь учні школи, а випускники здобували навички ремесел - лозоплетіння, вишивки, ремонту одягу та взуття, а також навчалися керуванню технікою. Продукція частково використовувалася на потреби інтернату, а частина реалізовувалася через підприємців. На зароблені кошти організовувалися екскурсії та інші культурні заходи.

Суми,

пр. Курський  6

(0542) 24-36-10   24-24-43    60-13-64

blagovist@chereda.net

Фонд сприяння діяльності літературно-меморіального музею М.Булгакова в місті Києві.

Проект „Дім Булгакова запрошує в гості”

Відомий у всій країні та за її межами музей, як і більшість музеїв України потребував коштів на збереження та розвиток. Працівники музею, не чекаючи фінансової допомоги від держави, вирішили зайнятися підприємництвом з соціальною місією. Так була відремонтована та реставрована веранда Булгаківського дому, що раніше була підсобним приміщенням. На веранді відвідувачам музею після екскурсії пропонують випити чаю або кави з домашнім печивом та варенням за благодійний внесок. До чаювання на веранді запрошуються і перехожі на Андріївському узвозі. За рахунок надходжень проводиться поступовий ремонт музею. 

Київ

Андріївський узвіз 13

(044) 416-52-54

svirely@ln.ua

Благодійний фонд „Еко-милосердя”

Проект „Дитячий стоматологічний центр”

Соснівський район на Львівщині – місце екологічного лиха. Чисельні вугільні шахти навколо міста спричинили забруднення води фтором. який не очищається системою водоочищення. Протягом вже 10 років жителі міста, особливо діти, масово страждають від гіпоплазії та флюорозу.  Для вирішення проблеми вчасного лікування та діагностики хвороб у дітей було створено благодійний стоматологічний центр. На даному етапі іде завершальний процес отримання ліцензії та інших погоджувальних документів для роботи клініки.

М. Соснівка

Вул. Галицька 2а

(03249) 4-01-25

ecomercy@ic.net.ua

Благодійне підприємство „Перлина Буковини”

Проект „Соціальні мережі самозабезпечення”

Проект направлений на запровадження нових механізмів самозабезпечення сільського населення гірських регіонів. Для цього створено мережу плодосушильних цехів, що надають населенню замовлення на ягоди, фрукти та іншу сировину та купують її в сирому та сушеному вигляді. Співпраця з районним центром зайнятості надала можливість бажаючим отримати державну допомогу на придбання невеликих сушарок та почати виробляти продукцію вдома.  Підприємство забезпечує збут продукції, частина якого спрямовується на реконструкцію реабілітаційного центру для дітей-інвалідів.

С. Лопушна, Вижницький район, Чернівецька область

(03730) 3-83-25

(0432) 38-63-08

Асоціація „Мир. Краса. Культура”

Проект „Соціальне підприємство – Дизайнерський дім”

Мета створення дизайнерського дому в місті Києві – це фінансова підтримка різних проектів для дітей, що впроваджуються асоціацією в  м. Херсоні: комп’ютерний центр, школа моди та дизайну, пісенні фестивалі. Підприємницька діяльність дизайнерського дому - це дизайн та пошиття одягу з натуральних тканин, створення авторських колекцій жіночого одягу. Перспективним напрямком виявилося і пошиття ляльок, що відображають стиль одягу Княжої доби Київської Русі. Розроблено та зареєстровано торгову марку підприємства, налагоджено вироблення та збут продукції.

Херсон

Вул. Суворова 6

(0552) 42-26-22

Київ

пров. Шевченка 1

(044) 592-45-32

info@pbc.org.ua

Благодійний фонд „Галицький Аптекар”

Проект „ Створення регіонального центру підтримки ініціатив у сфері благодійної діяльності”

Центр підтримки ініціатив вирішує дві основні проблеми. Перша, це - надання тренінгових та конференц послуг у фармацевтичній сфері, пропозиція на які майже відсутня. Друге, це координація зусиль фармацевтичних компаній регіону направлених на благодійну допомогу. Створений та успішно функціонує банк безкоштовних медикаментів які надаються компаніями. Завдання центру – створити та підтримувати базу даних безкоштовних медикаментів, набувачів допомоги – лікарень, реабілітаційних центрів, дитячих будинків, зберігати їх, ефективно та вчасно розповсюджувати медикаменти за вимогою.

Львів

Вул. Городоцька 214

(0322) 98-99-80

Жмеринська міська молодіжна асоціація „Ініціатива”

Проект „Соціальне підприємство – „Майстерня краси”

В багатьох маленьких містах гостро стоїть проблема безробіття серед молоді, особливо молоді з особливими потребами. В Жмеринці молодіжною організацією вирішено було створити соціальне підприємство, що забезпечуватиме роботою певну кількість неповноправної молоді – членів організації. Продукція, що планується виробляти, технологічно нескладна, і деяка з неї може вироблятися вдома. Це свічки, вироби з багету та скла, розпис по склу, гіпсові сувеніри, гобелени, тощо. Закуплено необхідне обладнання та готові макети, креслення та пробні вироби основної продукції, облаштовано приміщення цеху..

Жмеринка

Вінницький район

(04332) 44-552

29-106

leo@rc.vinnitsa.com

Донецька обласна молодіжна організація інвалідів "Діяльне милосердя"

Проект „Діяльне милосердя”

Реабілітація та ресоціалізація неповноправних – мета соціального підприємства в Донецьку. Створено та розпочато роботу міні друкарні, де  частково працевлаштовано представників цільової групи. Підприємство пропонує різноманітну поліграфічну продукцію. В планах також отримання податкових пільг, які надаються державою підприємствам, де працюють переважно неповносправні.

Донецьк

Вул. Шевченка, 29

(0622) 95-26-30

fund@crf.donetsk.ua

Благодійна організація "Центр допомоги дітям-інвалідам"

Проект „Робота в міні друкарні як спосіб соціальної реабілітації молодих інвалідів”

Організація намагається вирішити проблеми дітей з розумовими розладами різних ступенів тяжкості. Так, при реабілітаційному центрі в Севастополі створено міні друкарню, де і працюють клієнти центру разом з батьками та наставниками. Серед замовників продукції – місцеві НПО, Торгова Палата, міська адміністрація. Дохід від реалізованої продукцій іде на організацію різних культурних заходів для дітей та на оплату праці неповносправних.

М. Севастополь

вул. Хрустальова, 143

(0692) 412188, 440882, 403011

cpdi@rambler.ru

Громадська організація "Товариство "Дерево Життя"

Проект „Розвиток ринку аудіо книг в Україні”

Цільова група організації – люди з вадами зору. Виявилося, що на ринку майже повністю відсутня аудіо книги для дітей, озвучені українською мовою. Залучивши досвідчених артистів та дикторів та отримавши авторські права на звукозапис, „Дерево життя” розпочало випуск книжок-дисків в МР3 форматі. Вже з’явилися у продажу перші примірники за прийнятною ціною. Частина тиражу передається в спеціалізовані заклади для дітей безкоштовно.  

Львів

вул. Лисенка 21

(0322) 97-66-24; 97-68-13

treelife@zurc.org

Міжнародний Благодійний Фонд "Місія Самарян в Україні"

Проект „Соціальна реабілітація колишніх нарко та алко залежних”

Реабілітаційний центр організації надає притулок та тимчасове помешкання колишнім нарко- та алко- залежним. Додатковим способом реабілітації та отримання професійних навичок є новостворений цех з обробки металу. Реабілітанти навчаються зварювальній та слюсарній справі під наглядом кваліфікованого майстра. Вироблена продукція користується значним попитом як серед населення так і серед малих будівельних фірм. Дохід від реалізації виробів направляється на оплату праці реабілітантів, утримання центру та фінансування мобільної стоматологічної клініки.

Житомир

ул. Адмирала Щастного 11 кв.4

(0412) 49-78-32;  37-07-27

samaritan_ministries@rambler.ru

Фонд соціальної адаптації та інтеграції "Касталія-Фонд"

Проект „Соціальна інтеграція людей с проблемами психічного здоров’я"

При благодійному фонді вже деякий час існують працюють майстерні з арт терапії. Клієнти фонду – люди з розумовими розладами – колишні пацієнти психіатричної лікарні. Проектом передбачається налагодження системного виробництва продукції, створеної клієнтами організації та її збут. Також планується рекламна кампанія щодо просування торгової марки „Касталія”. Зароблені кошти частково підуть на оплату праці реабілітантів та працівників фонду, а частково на розвиток виробництва та реєстрацію окремого підприємства.   

Київ

вул. Фрунзе 103-а

(044) 468-13-34

nchuk@mail.ru

Львівська міська громадська організація "Спільнота взаємодопомоги "Оселя"

Проект „Соціальне підприємство, як джерело утримання спільноти для бездомних”

Цільовою групою цієї організації є бездомні м. Львова. На даному етапі функціонує центр взаємодопомоги „Оселя”, що надає помешкання та притулок більш як 20 особам. При центрі організовано роботу майстерні з ремонту та реставрації меблів, де працюють мешканці притулку. Меблі збираються та купуються в населення, доставляються до майстерні та ремонтуються. Слід виокремити антикварні меблі, що користуються неабияким попитом у львів’ян. Реалізовується продукція через щомісячні благодійні аукціони, які проходять у місцевому історичному музеї. Дохід направляється на утримання спільноти та фінансування програми благодійних обідів. 

Львів - Винники

вул.І.Франка, 69

(0322) 96-05-01, 96-33-03

oselya@yahoo.com

Регіональна спілка "Справа Кольпінга"

Проект ”Консультативно - реабілітаційний центр для із загальними розладами розвитку”

Проект направлений на вирішення проблем реабілітації та лікування дітей, що страждають на аутизм. У Львові пропозиція послуг професійних лікарів-психіатрів, що комплексно займаються реабілітацією даної категорії дітей, майже відсутня. Тому в результаті проекту буде створено центр допомоги сім’ям з такими дітьми та згуртовано команду професіоналів для надання таких послуг. Курси реабілітації платні, і доходи підуть на утримання та розвиток центру, а згодом, на оплату частини консультацій неплатоспроможнім клієнтам.

(проект здійснюється у Львові)

Чернівці

вул. Гонти, 20

(0372) 54-26-10

kolping@sacura.net

Васильківська районна громадська організація „Українська спілка інвалідів – УСІ”

Проект „Виробнича дільниця по обробці деревини”

У Василькові створено центр реабілітації інвалідів. У вирішенні проблеми фінансування та матеріально-технічного забезпечення центр частково покладається на виробничу дільницю – підприємство з особливим статусом оподаткування. Проектом передбачається розвиток виробництва, а саме обробка деревини та випуск різної продукції з цієї сировини, та залучення до виробництва неповносправних осіб здатних виконувати кваліфіковану роботу. Реалізація продукції та дохід надасть можливість прискорити ремонт реабілітаційного центру та надавати різні послуги клієнтам організації.

Васильків, Київський район,

вул. Рози Люксембург, 13

(0471)(271) 2-12-42

kulemet@mail.ru