UCAN
ENG  |  УКР   


Project map

Зареєструйтесь для
отримання новин від UCAN

USAID ISC SCI Фундація для України, логотип

Гранти Інноваційного Фонду

Гранти впливу
Гранти участі
Гранти успіху
Гранти Американської торгівельної палати (AmCham Grants)

Гранти впливу

Благодійний фонд "Оазіс", Одеса

Назва проекту: „Милосердя для всіх”

Завданням проекту є проведення лобістської кампанії на рівні виконавчих органів Одеської міської ради з метою виділення коштів з міського бюджету на створення громадсько – муніципального закладу хоспісного типу та утримання його у 2004 році.

Громадська муніципальна рада ”Милосердя для всіх” була створена на замовлення Одеської міської ради в рамках виконання державного соціального замовлення утворення недержавного центру хоспісного типу. До центру увійшли ОГС, які працюють з різними цільовими групами, що потребують паліативного догляду.

Директор проекту: Слівінський Юрій Павлович

Тел.: (048) 746-88-53, 746-88-53, oazis@ukr.net

Громадська організація "ЕКО-Довкілля", місто Жидачів, Львівська область

Назва проекту: „Облаштування ресурсного центру по збору ресурсної сировини”

Метою проекту є покращення екологічної ситуації для 12,000 людей в місті Жидачив (Львівська область), шляхом зменшення кількості відходів , які здебільшого перетворюються у сміття. Проектом передбачається залучення територіальної громади  м. Жидачева через існуючу громадську екологічну організацію «ЕКО-Довкілля» до проведення  громадських дій по налагодженню серед населення заходів по збиранню та утилізації відходів, що підлягають повторній переробці. Планується облаштувати два громадські пункти збору відходів, які підлягатимуть вторинній переробці; провести освітню компанію серед населення по впровадженню проекту; випустити екологічний бюлетень з проблем реалізації проекту / графік роботи приймальних пунктів вторинної сировини та опис відходів, які планується приймати від населення для повторної переробки; провести семінар – навчання серед населення по впровадженню проекту збору вторинних відходів, які підлягають переробці. Досвід отриманий в ході реалізації проекту буде використаний для інших громад, які реалізовуватимуть подібні проекти

Директор проекту: Турченяк Ярослав Володимирович

Тел.: (03239) 3-18-45, 3-11-51, eco@zhydachiv.lviv.ua

Чернівецька міська громадська спілка "Буковинська партнерська агенція"

Назва проекту: „Впровадження інноваційного механізму визначення пріоритетних соціальних проблем територіальної громади міста Чернівці”

Проект спрямований на впровадження інноваційної методики у виявленні пріоритетних соціальних проблем шляхом проведення дослідження соціальних проблем у місті Чернівці. Результатом впровадження методики буде лобіювання внесення визначених соціальних проблем до міського бюджету 2005. Така методика дозволить визначити більш ефективні шляхи планування бюджетних асигнувань на соціальну сферу, які будуть сформовані по реальних потребах, а не по „залишковому принципу”.

Директор проекту: Зав’ялов Володимир

Тел.: (0372) 57-3034, 23-745, vovuha@chv.ukrpack.net

Харківське обласне громадське об’єднання "Асоціація розвитку спільнот"

Назва проекту: „Регіональні кампанії громадського впливу для захисту та представлення інтересів ОГС у впорядкуванні нового законодавства про соціальні послуги”

Проект спрямований на вироблення пакету пропозицій до Верховної Ради від громадських організацій щодо змін у новому законі „Про соціальні послуги” шляхом обговорення, проведення робочих та експертних засідань та досліджень потреб і проблем громадських організацій. В результаті діяльності пакет пропозицій буде подано до Верховної Ради та зареєстровано для подальшого розгляду. Діяльність проекту буде широко висвітлена інформаційною кампанією на місцевому рівні.

Директор проекту: Голованова Маріанна Валентинівна

Тел.: (057) 759-80-09, CDA@social.kharkov.ua.

Всеукраїнська громадська організація "Наші діти"

Назва проекту: „Посилення впливу молоді на процес прийняття рішень”

Проект спрямований на залучення молоді до формування молодіжної політики, як найбільш ефективного метода впровадження превентивних заходів щодо молодіжних соціальних проблем та розвитку громадянського суспільства. В рамках проекту будуть організовані вибори в Раду Молодіжного виконкому міста, який стане представницьким органом молоді Одеси у міській раді. Обрані депутати приймуть участь у спеціально-розробленому тренінгу для їх кращої підготовки до дворічної роботи в Міській Раді. Результатом проекту буде створення річного плану розвитку сфери молодіжної соціальної політики, як частини соціально-економічного плану розвитку м. Одеси на 2005 та його інтеграція у міський бюджет. Довгостроковим впливом проекту буде дворічна діяльність Ради Молодіжного Виконкому.

Директор проекту: Георгієнко Вадим Миколайович

Тел.: (048) 715 36 06, sakura@paco.net

Гранти участі

Харківська міська громадська організація "АССА", Харків

Назва проекту: „Діти голосують”

Проект спрямований на впровадження нових механізмів широкого залучення громадян до процесів розвитку громадянського суспільства під час виборів Президента України. Організація має за мету запровадити у передвиборчий період нову методику громадянської освіти, інтегровану у програму середньої школи. В рамках проекту також передбачається проведення "виборів президента" для учнів 5 – 10 класів. Після проведення серії тренінгів для учителів шкіл, вони разом із організаторами проекту навчатимуть учнів основам та принципам громадянського суспільства. В день виборів учні разом із своїми батьками підуть до дитячих окремих виборчих ділянок і проголосують за "Президента України". Результати Виборів будуть висвітлені у місцевих ЗМІ та Інтернеті.

Директор проекту: Улановська Ганна Олександрівна

Тел.: (0572) 19-10-50, 14-33-73, assa@assa.vl.net.ua; http://www.assa.vl.net.ua

Громадська організація "Європейський вибір"

Назва проекту: „Незалежні регіональні телевізійні виробники - за прозорі вибори президента України”

Мета проекту - згуртувати широкий загал народних телевиробників (студії, телеагентства, аудіо-відео студії,  стрингерів, незалежних відео-операторів  та фоторепортерів, відео-аматорів, незалежних журналістів) для використання їх творчих можливостей у мобілізації виборців під час передвиборчої кампанії Президента України. Зважаючи на те, що в «Законі про телебачення України» не прописаний механізм співпраці між незалежними телевиробниками та державними телекомпаніями, завданнями проекту є створення зусиллями незалежних телевиробників циклу освітньо-інформаційних  телепрограм «Право на вибір», що буде покликана надавати неупереджену інформацію про програми кандидатів та партій виборцям.

Директор проекту: Животовський Олег Якович

Тел.: (0536(6)) 74-67-47, 2-40-96, kiparis@visit-net.com

НГО "Асоціація підтримки розвитку місцевого самоврядування"

Назва проекту: „Формування обізнаності громадян м. Луганська у виборчих процесах”

Проект спрямовано на організацію "політичних клубів", до яких увійдуть незалежні самоврядовувані групи населення із чотирьох регіонів Луганської області. Під час роботи клубів будуть обговорюватись питання прав виборців, необхідність голосу кожного, важливість дотримання політичної культури та надання достовірної інформації виборцям для прийняття рішення під час голосування.

Директор проекту: Качан Олексій Вікторович

Тел.: (0642) 34-60-58, 34-60-59, 34-60-60, aprms@rambler.ru

Асоціація захисту прав молоді Волині

Назва проекту: „Формування активної виборчої позиції у молодих виборців Волинської області”

Проект спрямовано на мобілізацію молодих виборців сільських місцевостей Луцького, Шацького, Ковельського, Маневицького, Любомильського, Камінь-Каширського, Любешівського районів Волинської області шляхом проведення тренінгів та семінарів з громадянських виборчих прав для молодих виборців, які голосуватимуть вперше. Проектом також передбачено проведення інформаційної кампанії у зазначених районах з метою підвищення обізнаності населення цих районів щодо важливості їхнього голосу на виборах, зокрема виготовлення та розповсюдження інформаційних буклетів на теми повноваження Президента України, процедури голосування; важливості голосу кожного, етапів виборчого процесу. Висвітлення заходів проекту буде відбуватися через спеціально створені тематичні розділи в газеті для молоді та НДО „Ініціатива” (2 000 прим.), Інтернет - сторінку www.iniciativa.com.ua, бюлетені „ВИБОРИ - 2004” ті у місцевих ЗМІ., бюлетені „ВИБОРИ - 2004” ті у місцевих ЗМІ.

Директор проекту: Іванюк Микола Ігорович

Тел.: (03322) 5-24-21, 5-24-21, asociaciya@ukr.net

Фонд нових ідей "Соціум-Еко-Арт"

Назва проекту: „Майстерня свідомого вибору”

Проект спрямований на мобілізацію студентської молоді напередодні виборів Президента України, шляхом поширення знань, отриманих в ході тренінгу та дебатних турнірів у літньому наметовому таборі в Карпатах „Майстерня свідомого вибору”. Проектом передбачено навчання 50 представників дебатних клубів Івано-Франківської області (учасників проекту) за модулями „Участь молоді у прийнятті рішень”, „Молодіжні НУО та вибори”. Під час реалізації проекту буде проведено PR-кампанію, орієнтовану на широке коло молодіжної аудиторії (більше 40,000 осіб), в тому числі студентів вузів Івано-Франківської області, про необхідність свідомої участі у виборчому процесі, про їх права і можливості у виборчому процесі.

Директор проекту: Маланій Лада

Тел.: (03472) 5-23-39, 5-23-39, fsea@arte-fact.net

Міжнародний благодійний фонд "Академія української преси"

Назва проекту: „Публічні дебати щодо освітлення політичних новин українськими телевізійними компаніями в контексті президентських виборів 2004.”

Проект спрямований на організацію дискусії за круглим столом, протягом якої організація планує представити результати моніторингу шести ведучих українських телеканалів, які висвітлюють політичні новини. Дискусія надасть змогу проаналізувати різні підходи телевізійних каналів до висвітлення політичних новин. Ця інформація допоможе потенційним виборцям розрізняти неупереджену інформацію та мати незалежну оцінку виборів Президента в Україні.

Директор проекту: Кучер Галина

Тел. (044) 230-69-81, 296-13-36, 230-69-82, info@aup.com.ua

Гранти успіху

ЦСІРМ Диспут-клуб

Назва проекту: „Людина і громадянське суспільство”

Проект спрямований на проведення серії освітніх та публіцистичних телепрограм на Одеському обласному державному телебаченні, які присвячені обговоренню актуальних проблем розвитку громадянського суспільства в Україні та формуванню кращого сприйняття і розуміння спільнотою цінностей громадянського суспільства шляхом висвітлення історій успіху організацій громадянського суспільства м. Одеси та області та їх подальша трансляція. Історії успішності діяльності цих організацій будуть присвячені проблемам самоврядування, захисту вразливих верств населення, правовому регулюванню та співпраці громадських організацій та громадян. Також проектом передбачається публікація буклету, який міститиме історії успіху учасників передач.

Директор проекту: Славський Олександр

Тел.: (0482) 777-20-29, odessa@debate.com.ua

Полтавська обласна спілка молодіжних та дитячих організацій "Молодіжний парламент Полтавщини"

Назва проекту: „Розповсюдження інноваційних методик Молодіжного Парламенту Полтавщини по представленню та захисту прав громадських організацій”

Проектом передбачається проведення широкої інформаційної кампанії по висвітленню успішної реалізації проекту по впровадженню інноваційної методики співробітництва молодіжних громадських організацій та місцевої влади, результатом якого став перерозподіл коштів місцевого бюджету на програми громадських організацій. Інформаційна кампанія складатиметься із передач прямого ефіру на місцевому радіо, 20 публікацій у місцевій пресі, ток-шоу на місцевому телебаченні. Кампанія спрямована і на інші області України. Буде випущено та розповсюджено близько 2500 примірників бюлетеню „Молода громада” у 15 областях України; а також посібника по використанню методики у 200 громадських організаціях у 15 містах України.

Директор проекту: Денисенко Олександр Володимирович

Тел.: (05322) 2-49-67, 2-94-17, alexs1@ukr.net

Гранти Американської торгівельної палати (AmCham Grants)

Гранти соціального підприємництва

Благодійний фонд "Галицький аптекар"

Назва проекту: „Створення благодійного банку фармацевтичних препаратів”

Метою проекту є заснування консультаційного центру для фармацевтів і фармацевтичних кампаній, який сприятиме інвестуванню коштів в розвиток "Банку медикаментів" для допомоги вразливим категоріям населення.

Директор проекту: Гудз Галина Богданівна

Тел.: (0322) 98-99-80/81, galaptekar@edelweiss.lviv.ua

Донецький міський благодійний фонд "Доброта"

Назва проекту: „Соціальне підприємство як альтернативне джерело ресурсів для ОГС”

Проект спрямований на надання допомоги громадським організаціям у започаткуванні та розвитку соціального підприємництва як перспективного джерела ресурсів для реалізації програм ОГС. Для досягнення поставленої мети планується провести тренінг із соціального підприємництва для попередньо відібраних 12 громадських організацій м. Донецька; організувати їх стажування на успішно діючому підприємстві Фонду, а також узагальнити існуючий досвід та видати інформаційну брошуру: "Соціальне підприємство як альтернативне джерело ресурсів для ОГС".

Директор проекту: Рогалін Яків Фрідріхович

Тел.: (062) 345-55-39, 95-42-18, 95-40-96, 333-39-32, fund@crf.donetsk.ua

Гранти соціальних потреб

Львівський обласний фонд соціального захисту та реабілітації інвалідів

Назва проекту: „Дефіцитна професія - основа працевлаштування та добробуту інвалідів”

Проект спрямований та запровадження курсів шиття для людей-інвалідів, які живуть у Шевченківському районі м. Львова, а також їх подальше працевлаштування. Для цього фонд у партнерстві із іншою громадською організацією проведе відбір учасників тренінгу та організує курси шиття для них. Організація планує провести тренінг для трьох груп по 15 учасників у кожній. На другому етапі проекту організація планує працевлаштувати своїх випускників. Як довгостроковий результат, організація створить систему підтримки інших людей із фізичними вадами та вразливих верств населення.

Директор проекту: Забавчук Наталія Михайлівна

Тел.: (0322) 76-99-13, fd@dialog.lviv.ua

Нікопольська громадська молодіжна організація "Сокіл"

Назва проекту: „Людям похилого віку - волонтерська опіка”

Проект спрямований на надання різносторонньої підтримки пенсіонерам, що потребують догляду та допомоги. Основними заходами проекту передбачено: організація консультаційного центру для пенсіонерів; організація пункту збору одягу та взуття від громади; надавати щоденні послуги 50 одинокім пенсіонерам; провести благодійні акції за участю представників цільової групи; організувати клуб дозвілля; забезпечити інформаційну підтримку проекту. Проект повинен продемонструвати практичні та реалістичні методи підвищення рівня обізнаності та участі громади у вирішенні проблем вразливих верств населення.

Директор проекту: Близнюк Віктор Олександрович

Тел.: (05662) 3-28-66

Волинська обласна громадська організація "Центр практичної психології сім'ї "Любисток"

Назва проекту: „Турбота громадськості про сім’ї з особливими потребами”

Проект спрямований на надання підтримки сім’ям, які виховують дітей, хворих на церебральний параліч у Волинській області. Основними заходами проекту будуть: створення "Батьківської ради" із сімей з хворими дітьми; проведення 6 соціо - психологічних тренінгів для батьків; проведення 6 навчальних семінарів щодо специфіки розвитку дітей-інвалідів; публікація буклетів "Поради батьківської ради" та "Розвиток нашої дитини"; а також підготовка 40 волонтерів для роботи у якості групи підтримки та організація інформаційної кампанії по висвітленню діяльності проекту із залученням місцевої влади до участі у проекті.

Директор проекту: Переходько Людмила Василівна

Тел.: (0332(2)) 5 41 08, 78-85-35; liubystok@ukr.net

Громадська організація "Центр розвитку сільського господарства та правової підтримки"

Назва проекту: „Запровадження система залучення та перерозподілу коштів на місцевому рівні для вирішення соціальних проблем сільських громад Київської області”

Проект спрямований на формування механізму фінансування 12 соціальних проектів у різних громадах Київської області. Організація уже має домовленість на отримання 50% коштів для реалізації проектів і планує зібрати решта 50% за допомогою місцевих бізнес-структур. В рамках проекту планується провести широку інформаційну кампанію та 12 презентацій для місцевих ГО та громад у 5 районах області. Будуть надаватись консультації з оформлення та подачі заявок на фінансування, після чого 12 найкращих пропозицій будуть відібрані і профінансовані. Хід реалізації проекту буде висвітлюватись у місцевій пресі.

Директор проекту: Черниш Олег Михайлович

Тел.: (044) 220-5514, 220-0346, yd@koras.com.ua

Благодійне товариство допомоги інвалідам та особам з інтелектуальною недостатністю "Джерела"

Назва проекту: „Активізація груп взаємодопомоги батьків для залучення ресурсів громади і розподілу допомоги інвалідам з розумовою відсталістю”

Проект спрямований на впровадження механізму залучення коштів місцевих громад на забезпечення соціальних потреб сімей, які виховують дітей із розумовою відсталістю. Організація планує встановити довгострокові контакти з бізнес-структурами; розташувати скриньки для збору коштів в аеропортах, на автобусних та залізничних станціях та організувати збір одягу, взуття, продуктів та засобів гігієни від організаціях та пересічних громадян. В рамках проекту планується провести дослідження та виявити першочергові потреби сімей, які виховують дітей-інвалідів та розробити систему швидкої допомоги таким сім'ям. Одним із важливих завдань проекту є розробка механізму заохочення громадян до благодійної діяльності.

Директор проекту: Кравченко Раїса Іванівна

Тел.: (044) 411-03-32, 411-82-13, raisa@iptelecom.net.ua

Федерація спортсменів-інвалідів з враженим опорно-руховим апаратом

Назва проекту: „Реабілітація спортсменів-інвалідів із враженим опорно-руховим апаратом шляхом впровадження мультидисциплінарної команди”

Мета проекту - розробити програму реабілітації для спортсменів-інвалідів. В межах основних заходів проекту буде створено координаційну групу , до якої увійдуть команду соціальні робітники, розроблено програму реабілітаційної програми для початківців та досвідчених учасників програми, та проведені заняття. Організація проведе широку освітню кампанію для поширення набутого досвіду – буде проведено семінар, створено веб сторінку, проведено он-лайн форум, а також відбудуться обговорення досягнень із спортсменами, які приймуть участь у Параолімпійських іграх в Афінах у 2004.

Директор проекту: Косцова Анастасія Вікторівна

Тел.: (0692) 24-58-04, nast_kostsova@mail.ru, sev_invasport@mail.ru