UCAN
ENG  |  УКР   


Project map

Зареєструйтесь для
отримання новин від UCAN

USAID ISC

Новини

  ЛІТНЯ ШКОЛА З АДВОКАСІ ІНСТИТУТУ УСПІШНИХ ГРОМАД ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ ЕКСПЕРТІВ

1-4 серпня 2006 року в санаторному комплексі „Пуща Озерна” неподалік Києва пройшла Літня школа з адвокасі (громадянського представництва) для українських експертів. Школу було організовано Інститутом успішних громад в рамках проекту, що фінансується „Мережею громадянської дії в Україні” (UCAN). Слухачами Школи стали 17 українських фахівців, які мають практичний досвід підготовки та проведення кампаній громадянського представництва в різних регіонах України та переважною більшістю пройшли стажування в Інституті Адвокасі (Вашингтон, США).

Школа з адвокасі мала сприяти вирішенню декількох важливих завдань, в тому числі: підвищити рівень знань учасників,  забезпечити обмін практичним досвідом та сприяти налагодженню більш тісної взаємодії між експертами. Ці завдання знайшли відображення у навчальній програмі Школи та проблемах, що розглядались. Головною темою Школи було визначено боротьбу з корупцією, що обумовило підбір тренерів, консультантів та доповідачів. Перед учасниками заходу виступили: д.ю.н., професор Микола Мельник (особливості корупції в органах державної влади), екс-уповноважений України в Європейському суді з прав людини Валерія Лутковська (рішення Європейського суду в сфері боротьби з корупцією), керівник продюсерського центру „Закрита зона”  Володимир Ар’єв (журналістські розслідування та співпраця між НПО та ЗМІ) та інші фахівці, які мають значний досвід антикорупційної діяльності в різних сферах суспільно-політичного життя країни.

 Микола Мельник (в центрі зліва)

Володимир Ар’єв

Програма та розклад Школи передбачали надання можливості учасникам безпосередньо на практиці застосовувати отримані знання. Під час роботи вони розробили три кампанії, спрямовані на зниження рівня корупції в нашому суспільстві. Тематика кампаній визначалась самими учасниками і була досить різноманітною: від покращення надання громадянам інформації з боку органів державної влади до проявів корупції у взаємовідносинах між владою та третім сектором.

В останній день роботи Школи учасників заходу відвідав пан Ерл Гаст, директор регіональної місії Агентства США з міжнародного розвитку в Україні, Білорусі та Молдові. Під час зустрічі відбувся обмін думками щодо стану та перспектив розвитку громадянського суспільства в Україні, пріоритетів та сфер надання технічної допомоги Україні з боку уряду США та перспектив співпраці НУО України, Білорусі та Молдови.

Презентація однієї з кампаній адвокасі

Пан Ерл Гаст (посередині) під час зустрічі

Проведений Інститутом успішних громад захід отримав схвальні відгуки учасників. „Під час Школи отримав знання та ознайомився з цікавим практичним досвідом колег щодо проведення акцій прямої дії, які зможу втілювати в життя у майбутньому” (С. Овчинніков, ГО „Спілка водіїв”, м.Рівне). „Ця Школа дала мені новий багаж знань, можливість спілкування з друзями та колегами, нові методи для подальшої роботи в кампаніях адвокатування” (П.Верзун, „Асоціація захисту прав молоді Волині”, м.Луцьк). 

Одним з практичних наслідків роботи Школи стало обговорення можливостей налагодження ефективної взаємодії меж експертами з адвокасі. Всі учасники Школи підтримали ідею створення мережі експертів з громадянського представництва в Україні та визначили конкретні кроки щодо її реалізації. Зокрема, одним з головних завдань мережі буде надання допомоги організаціям громадянського в підготовці та проведенні кампаній громадського представництва. 

З питань діяльності мережі експертів з адвокасі звертатися до Лесі Жук (проект UCAN).

Тел.: (044)272-0326, e-mail: lesia@ucan-isc.org.ua


  Copyright © 2003-2011 ISC. Всі права захищені
магазин душевых кабин