UCAN
ENG  |  УКР   


Project map

Зареєструйтесь для
отримання новин від UCAN

USAID ISC

Співпраця з бізнесом

Партнерство фармацевтичних кампаній та громадських організацій задля вирішення проблем регіону

На Львівщині близько 300 фірм та відокремлених представництв працюють в гуртовій торгівлі лікарськими засобами, близько 6 000 провізорів та фармацевтів працюють в 2 500 аптечних, переважно приватних, закладах. Розвиток малого та середнього бізнесу в фармацевтичній та медичній галузях вимагає професійного росту його працівників, вміння ефективно представляти свою продукцію, використовувати новітні комунікаційні технології, проводити презентації. На жаль, знання та інформація, отримані в навчальних закладах, вже не задовільняють потреби приватного фармацевтичного сектору в Україні.

Задовольнити існуючий попит на спеціалізовані, орієнтовані на галузь тренінгові, освітні, інформаційні/юридичні, послуги як в середовищі фармацевтичних підприємств, представництв, заводів-виробників, так і серед провізорів, фармацевтів, менеджерів середньої ланки та медиків не було кому через банальну причину - відсутність освітніх проектів.

Створення регіонального центру підтримки ініціатив у сфері фармації та медицини створило можливості для співпраці між фармацевтичними компаніями та благодійним фондом „Галицький аптекар”, який став ініціатором проекту спрямованого на поліпшення забезпечення вразливих груп населення медикаментами.

Мета центру - це, з одного боку, залучення ресурсів до БФ „Галицький аптекар” шляхом проведення тренінгів та конференцій, надання консультацій, а з іншого боку - впровадження благодійних програм фонду, а саме, підтримка дітей сиріт, пенсіонерів-фармацевтів і медиків львівського регіону.

Центром проведено на платній основі 32 тренінги та семінари для фармацевтичних та медичних працівників регіону щодо маркетингових, фінансових, управлінських та інших аспектів фармацевтичної діяльності, 2 науково-практичні конференції на замовлення громадських, професійних фармацевтичних організацій, 2 презентації закордонних компаній виробників фармацевтичної продукції, на систематичній основі надавалися консультації 17 юридичним особам.

Підприємницька діяльність центру дозволила отримати дохід у сумі 48 605 грн., який було використано на благодійні програми фонду, а саме надання медикаментозної допомоги вразливим верствам населення, збільшено кількісні показники надаваної до тепер фондом благодійної допомоги населенню, а також розширено кількість самих отримувачів допомоги. (Благодійні програми фонду „Благодійний фармацевтичний банк”, „Фармацевти - лікарням”, „Ветерани фармації”, „Здоров`я нашим дітям”).

Здійснення проекту також дозволило отримати, транспортувати та розподілити медикаментозну допомогу, а також допомогу виробами гігієни та медичного призначення на загальну суму понад 60 000 грн. Проект посприяв також отриманню із місцевих джерел від юридичних та фізичних осіб (через мережу скарбничок) благодійної допомоги на суму понад 30 000 грн.

Діяльність центру підтримки ініціатив у сфері фармації і медицини сприяла поліпшенню репутації фонду в медичних та фармацевтичних колах, побудувала міст довіри та відкрила нові шляхи для співпраці Благодійного фонду „Галицький аптекар” з Головним управлінням охорони здоров`я ЛОДА, міським управлінням охорони здоров`я, Державною інспекцією з контролю якості лікарських засобів і виробів медичного призначення, а також з місцевими гуртово-роздрібними фармацевтичним організаціями.

Останні новини:
У вересні 2005 року на шостому національному конкурсі фармацевтичної галузі „Панацея-2005”, котрий організовує Міністерство охорони здоров’я України, Асоціація фармацевтичних виробників України - благодійний фонд „Галицький аптекар” був нагороджений у номінації „Соціальний проект” за один із благодійних проектів, а саме „Благодійний фармацевтичний банк”

Антираковий корпус

Кожні 35 хвилин в Україні діагностується випадок раку молочної залози й щогодини від цього найбільш розповсюдженого онкологічного захворювання в нашій країні помирає жінка. Такий високий рівень смертності пов’язаний з тим, що у значному числі випадків виявлення хвороби відбувається лише на пізніх стадіях. Пересічні жінки і навіть медперсонал недостатньо поінформовані про можливості раннього діагностування хвороби. Відповідальні чиновники не створили умов для своєчасного і регулярного обстеження жінок, не дотримується стандартів лікування та взятих на себе обов’язків по забезпеченню медичними препаратами та протезами. Жінки, що перенесли онкологічне захворювання, далеко не завжди можуть пройти курс реабілітації.

«Для того, щоб змусити державу опікуватись проблемою, ми об’єднали зусилля профільних громадських організацій по всій країні в мережу «Адвокація проти раку», провели національну інформаційно-просвітницьку кампанію «Знання перемагає рак», - розповідає Галина Павлівна Майструк, голова правління БФ «Здоров’я жінки і планування сім’ї». Інформаційну кампанію підтримала одна з провідних косметичних компаній, яка профінансувала розробку, друк і розповсюдження 100000 примірників пластикових інформаційних карток по само-обстеженню молочних залоз. Завдяки допомозі бізнес-партнерів створено гарячу лінію, що дає змогу жінкам оперативно консультуватися з провідними київськими фахівцями.

Успішним досвідом фандрейзінгу спеціалісти БФ «Здоров’я жінки і планування сім’ї» поділилися з іншими членами коаліції під час навчального тренінг-семінару в Ялті. Так столична влада підтримала розроблену фондом програму, реабілітації жінок після операції. Й 44 жінки пройшли курс реабілітації в санаторії Ялта коштом міської адміністрації. Кошти на подібні заходи тепер закладено в міську програму „Турбота” й на наступні роки. Київські успіхи надихнули Вінницький БФ „Адамант”, який добився від обласної влади придбання цифрового мамографа, вартість якого разом із пересувною автомобільною базою становить 750 тисяч гривень. Крім того, всі жінки, які пройшли операційне втручання, безкоштовно забезпечуються протезами.

У наймасовіших виданнях, спрямованих на жіночу аудиторію, було розміщено поради щодо діагностування хвороби, історії мужньої боротьби жінок, які перенесли захворювання, за право залишатись повноправними членами суспільства. Демонстрація на національних телеканалах спеціально створеного документального фільму „Анти раковий корпус” про жінок, які подолали хворобу та об’єднались в громадські організації, щоб захищати свої права, підвищила інтерес та зацікавленість до діяльності членів мережі «Адвокація проти раку» з боку медичної спільноти та влади. Верховна рада України запланувала провести парламентські слухання з приводу раку молочної залози та супутніх проблем у 2006 році.

Завдяки створенню національної мережі адвокасі «Разом проти раку» до якої увійшли 25 організацій з різних регіонів України та проведенню широкомасштабної інформаційної кампанії, вдалося привернути увагу держави до проблеми раку молочної залози. ОГС отримали досвід лобіювання на державному рівні інтересів жінок.


  Copyright © 2003-2011 ISC. Всі права захищені