UCAN
ENG  |  УКР   


Project map

Зареєструйтесь для
отримання новин від UCAN

USAID ISC

Тренінги

UCAN пропонує інноваційні тренінгові програми для організацій громадянського суспільства (ОГС), лідерів третього сектору та тренерів. Ці програми включають тренінгові курси, консультативні зустрічі, наставництво та фахову підтримку та впроваджуються Інститутом успішних громад за фінансової підтримки UCAN.

Тренінги для ОГС охоплюють низку тем, які організації громадянського суспільства визначили найбільш важливими для своєї діяльності та подальшого розвитку. Тренінги пропонують передові методи та випробувані інструменти, що забезпечують високий рівень навчання. Програми проводять висококваліфіковані тренери, відібрані на конкурентних засадах.

Тренінг із громадянського представництва (Адвокасі)

Основи адвокасі та стратегічне планування кампаній адвокасі – базові навчально-практичні курси для опанування засад ефективного представництва та обстоювання прав та інтересів громадян. Представники ОГС зможуть оволодіти навичками конструктивної взаємодії з громадськістю, засобами масової інформації та владою, а також ефективного впливу на них через механізми лобіювання та інформаційні кампанії. На тренінгах розглядаються питання формування та функціонування коаліцій ОГС, їх роль у здійсненні ефективного представництва та обстоювання прав та інтересів громадян. Участь у тренінгу дає можливість ознайомитися зі світовими стандартами у сфері адвокасі, а також глибше вивчити досвід впровадження кампаній адвокасі, що існує в Україні.

Стратегічний менеджмент проектів

Стратегічний менеджмент проектів – унікальна навчально-консультаційна програма, що сприяє більш ефективному впровадженню проектів ОГС. Ця програма допоможе вашій організації якісніше оцінювати та демонструвати вплив проектів, які ви реалізуєте, і, як наслідок, підвищить можливість подальшого успішного залучення коштів для діяльність вашої організації. Дводенний навчально-практичний курс, який проводять кваліфіковані українські тренери, підготовані професором Вільямом Кетс-Берілом (США), супроводжується індивідуальним наставництвом. Ретельно підібрані навчальні матеріали дозволять вам успішно застосувати отримані знання та практичні навички стратегічного менеджменту у проектах, що впроваджує ваша організація, а підсумковий семінар – закріпити засвоєний матеріал.

Фінансовий менеджмент

Фінансовий менеджмент неприбуткових організацій – унікальний та ефективний тренінг, покликаний задовольнити попит ОГС в отриманні знань та навичок ефективного фінансового менеджменту. Збалансоване поєднання теоретичних знань та практичних навичок у рамках цього тренінгу дозволяє його учасникам ознайомитися з концепцією та засобами забезпечення фінансової життєздатності організацій, удосконалити навички бюджетування, керування доходами та витратам, переконатися у необхідності забезпечення внутрішнього фінансового контролю та аудиту в ОГС. Тренінг насичено ситуаційними вправами, що на конкретних прикладах допомагають краще засвоїти тренінговий матеріал та пристосувати його для потреб саме вашої організації.

Тренінг "Розробка ключових повідомлень"

Розробка ключових повідомлень – ця спеціальна тренінгова програма допоможе представникам ОГС ефективніше впроваджувати кампанії адвокасі завдяки застосуванню маркетингових технологій. Учасники тренінгу отримують навички створення впливових інформаційних повідомлень та успішної передачі їх цільовим аудиторіям. Після тренінгу ви зможете якнайкращим чином використовувати інформаційні повідомлення для досягнення цілей та завдань проектів, що впроваджує ваша організація. Методологія розробки маркетингового плану, стратегія створення інформаційних повідомлень та матриця комунікаційних кампаній – ефективний інструментарій, який запропоновано учасникам тренінгу, робить цю навчальну програму надзвичайно цікавою та корисною для подальшої діяльності ОГС.

Тренінг із лідерства Roundstone Intl.

Найсучасніша лідерська програма, яка визнана в багатьох країнах світу та допомагає громадським, публічним та бізнес лідерам досягати визначних результатів. Участь у програмі допомагає лідерам створювати необхідні умови для розбудови результативного партнерства між урядовими, бізнесовими та громадськими інституціями, що вкрай необхідно для досягнення цілей. Проводиться авторкою програми Леслі Такер для людей, які багато в чому визначають сучасний стан та перспективи розвитку громадянського суспільства в Україні.

Тренінг із підготовки лідерів місцевих громад

Проект „Мережа громадянської дії в Україні” (UCAN) започаткував нову тренінгову програму з підготовки лідерів місцевих громад для представників організацій громадянського суспільства, органів місцевого самоврядування та малого бізнесу. Програма тренінгу „Лідери місцевих громад” включає концепцію свідомого лідерства, техніки фасилітації та проведення зборів, способи побудови команди, основи прийняття рішень за принципом консенсусу. На тренінгу вивчаються авторські моделі та схеми співпраці, які в Україні пропонує лише проект UCAN. Тренінг проводять українські тренери, які пройшли навчання в проекті UCAN.

Тренінг з технології „Відкритий простір” - навчання фасилітаторів

Уперше в Україні проект UCAN провів навчання фасилітаторів за технологією "Відкритий простір". Відкритий простір - простіший, цікавіший та більш творчий за інші методи групової роботи. До того ж, він дешевший і потребує менше часу для планування, ніж будь-який інший масштабний груповий метод. Підготовка фасилітаторів проходила у 2 етапи: Навчання технології Відкритого Простору 22-27 травня та Навчальний обмін з Відкритого Простору 20-23 листопада 2005 року.  Протягом шести місяців після проведення першого заходу фасилітатори мали можливість отримати практичний досвід проведення подій у форматі відкритого простору. Усіх фасилітаторів, що провели хоча б один захід, було запрошено на перший Український навчальний обмін із відкритого простору. Захід проведено Інститутом успішних громад за фінансової підтримки проекту „Мережа громадянської дії в Україні”. Ведучими відкритого простору були Майкл Панвіц (США/Німеччина) та Йохен Тьопфер (Німеччина) – світові лідери у проведенні відкритих просторів та ведучі першого в Україні тренінгу з підготовки фасилітаторів відкритого простору, що відбувся у травні 2005 року. Завдяки цим заходам підготовано 36 українських фасилітаторів. 

За інформацією стосовно можливостей проведення відкритого простору просимо звертатись до Лесі Жук, менеджера програм організаційного розвитку, lesia@ucan-isc.org.ua.

Консультаційна програма "Самооцінка організаційної спроможності

Самооцінка організаційної спроможності – це універсальний інструмент організаційного розвитку, що дозволяє ОГС підвищити ефективність своєї роботи, а також збільшити імовірність того, що діяльність організації матиме істотний вплив на розвиток громадянського суспільства. Самооцінка організаційної спроможності допомагає кожній організацій уявити та прокласти власний шлях для інституційного зміцнення. Інститут успішних громад пропонує співпрацю з командою кваліфікованих консультантів, які допоможуть пристосувати самооцінку організаційної спроможності саме для потреб вашої організації. Ця програма передбачає систематизовану діагностику стану організаційної спроможності, визначення пріоритетних напрямків розвитку, а завершується підготовкою чіткого плану організаційного розвитку. Як свідчить досвід застосування програми в інших організаціях, процес самооцінки організаційної спроможності захоплює колектив організації – ваші співробітники щиро та зацікавлено обговорюватимуть багато важливих питань, пропонуватимуть ефективні організаційні рішення і, як результат, створюватимуть передумови для майбутніх значних досягнень вашої організації.

Як узяти участь у тренінгах?

Інститут успішних громад за фінансової підтримки проекту UCAN проводить тренінги як для грантових партнерів, так і для широкого кола ОГС, які не є отримувачами грантів.

Грантові партнери проекту UCAN мають можливість узяти участь у тренінгах, що відбуваються на регулярній основі. Проект UCAN надсилає партнерам запрошення взяти участь у запланованих навчальних програмах разом з анкетою на участь. Партнери проекту заповнюють анкети та у визначений термін надсилають їх до офісу проекту UCAN. Ми намагаємося задовольнити усі заявки, однак слід пам‘ятати, що кількість місць на тренінгах завжди обмежена. Щоб дізнатися більше про тренінгові програми для грантерів проекту, будь ласка, звертайтесь до Лесі Жук, менеджера програм організаційного розвитку проекту UCAN, lesia@ucan-isc.org.ua.

Інші організації громадянського суспільства можуть взяти участь у відкритих тренінгах, що проводяться Інститутом успішних громад і регіональними тренінговими провайдерами за фінансової підтримки проекту UCAN в регіонах України. Для реєстрації на відкриті тренінги та з запитаннями щодо програм тренінгів, будь ласка, звертайтесь до Владислава Кучереносова, директора з тренінгів і комунікацій Іституту успішних громад, vk@ucan-isc.org.ua.


  Copyright © 2003-2011 ISC. Всі права захищені